KORZENIOWSKI M.; OSIŃSKI X.
NOWY SEKRETARZ
czyli
Książka podręczna dla osób każdego stanu zawierająca wybór wzorowych listów we wszelkich stosunkach i okolicznościach potocznego życia, wybranych z dzieł najnowszych autorów, wraz z uwagami o listach, tudzież o sposobie pisania samemu w różnych materyach: wzory przedstawień do władz rządowych,wekslów, obligów, kontraktów, cessów, testamentów, rozmaitych zapisów, zaświadczeń, wszelkich aktów urzędowych i t. p. z dołączeniem krótkich objaśnień nad temiż,
przez M. Korzeniowskiego
Nowa edycya przejrzana, dopełniona i powiększona listami z powinszowaniem dzieci do Rodziców i krewnych po francuzku i po polsku,
przez X. Osińskiego
W Wrocławiu 1843, nakładem Zygmunta Schlettera, str.XII, 319; format 13,5x21cm
Książka zawierajaca wzory rozmaitych pism, listów itp. oraz propagująca sztukę eleganckiego pisania.
TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK WSPÓŁCZESNY STYLIZOWANY NA OPRAWĘ Z EPOKI, NA GRZBIECIE WYPUKŁE ZWIĘZY, TŁOCZENIA I ZŁOCENIA, PAPIER MARMURKOWY NA OKŁADZINACH, OBCIĘCIA KART BARWIONE
Stan DB/ rozlany wpis własn. na k.tyt., ślady ołówka, kredki, miejscami przybrudzenia i rdzawe plamki, ślad zalania na marginesie początkowych kart