WAŃKOWICZ- BITWA O MONTE CASSINO t. I-III ORYGINAŁ Rzym-Mediolan 1945-1947

cena wywoławcza
1 600 PLN
3 200 PLN

WAŃKOWICZ Melchior

BITWA O MONTE CASSINO

t. I-III [komplet]

Oprac. graf. S. Gliwa, okładka: W. Szomański, R. Nowicki, rys.: S. Gliwa, L. Haar, T. Wąs, S. Westwalewicz.

Rzym-Mediolan 1945-1947, Wyd. Oddz. Kultury i Prasy 2 Polskiego Korpusu, str. 447, 2 mapy poza tekstem , 391, 2 mapy poza tekstem , 385, 2 mapy poza tekstem, we wszystkich tomach w tekście liczne fotografie i rysunki, 25 cm

TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PEŁNE PŁÓTNO Z EPOKI Z MOTYWAMI PATRIOTYCZNYMI

Pomnikowe dzieło opatrzone ogromną ilością fotografii, szkiców i rysunków.

Pierwsze wydanie najważniejszego dzieła M. Wańkowicza (1892-1974) - pisarza, reportażysty, publicysty, jednej z najbardziej oryginalnych indywidualności w literaturze polskiej XX w.

W czasie walk we Włoszech pracował jako korespondent wojenny przy II Korpusie Polskim gen. Andersa i był świadkiem i uczestnikiem opisywanych przez siebie wydarzeń.

Książka, utrwalająca legendę bitwy o Monte Cassino, jest klasyczną pozycją w dziedzinie reportażu wojennego. Obszerną relację z bitwy i okresu ją poprzedzającego zdobi niemal 2.000 zdjęć i fotomontaży. W kraju książka Wańkowicza ukazała się dopiero w 1957, jednak w bardzo okrojonej przez cenzurę formie.

Stan BDB/ BARDZO ŁADNY EGZEMPLARZ